₾151.00 Original price was: ₾151.00.₾98.00Current price is: ₾98.00.
საშარდე გზების ინფექცია (UTI) წარმოადგენს საშარდე სისტემაში შემავალი ორგანოების: შარდსადენის, შარდის ბუშტის, თირკმლების ინფექციურ დაავადებას. საშარდე გზების ინფექციის (UTI) ყველაზე გავრცელებულ ტიპს წარმოადგენს ინფექციური ცისტიტი, რომელიც გამოწვეულია შარდის ბუშტის ბაქტერიული ინფიცირებით. პიელონეფრიტი – თირკმელის ინფექციურ დაავადებას წარმოადგენს , რომელიც ხშირად აღმავალი ბაქტერიული ინფექციის შედეგადაა განვითარებული.
საშარდე გზების ინფექციის დიაგნოსტირებისთვის გთავაზობთ საშარდე გზების ინფექციების პროფილს, რომლის შემადგენლობაში შედის:
სისხლის საერთო ანალიზი გამოიყენება ჯანმრთელობის ზოგადი მდგომარეობის შესაფასების და საშარდე გზების ინფექციების იდენტიფიცირებისათვის
ერითროციტების დალექვის სიჩქარე – ედს-ი (ESR) გაზრდილი ედს-ი არის ორგანიზმში ინფექციური და ანთებითი პროცესების არსებობის საიმედო ნიშანი
შარდის საერთო ანალიზი ყოვლისმომცველი კვლევაა, რომლითაც დგინდება შარდის ზოგადი მახასიათებლები – ფერი, სიმკვრივე, გამჭვირვალობა, pH, კომპონენტები
შარდის მიკროსკოპული გამოკვლევა არაორგანული ნივთიერებებისა და სისხლის უჯრედების – ერითროციტების, ლეიკოციტების და საშარდე გზების ამომფენი უჯრედების ხარისხობრივი და რაოდენობრივი განსაზღვრა.
შარდის კულტურა (ბაქტერილოგიური გამოკვლევა) ნორმის ფარგლებში შარდი მიკროფლორისგან თავისუფალია. ბაქტერიოლოგიური კვლევით ფასდება როგორც პათოგენური, ისე პირობით პათოგენული ფლორის არსებობა. საჭიროების შემთხვევაში იდგმება ანტიბიოტიკოგრამა.
„სინევო“ შეგახსენებთ, რომ თვითმკურნალობა და თვითდიაგნოზი სახიფათოა ჯანმრთელობისთვის!
ანალიზისთვის სისხლის აღება რეკომენდებულია უზმოდ. აუცილებელია ექიმის ინფორმირება მედიკამენტების ან დანამატების შესახებ, რასაც იღებს პაციენტი.
შარდის შეგროვებამდე აუცილებელია გარეთა სასქესო ორგანოების ჰიგიენური დამუშავება: